43 yhdistystä ja seuraa sai #Hyväkiertämään -tukea

Lasten ja nuorten hyvinvointiin yhteensä 30.000 euroa OP Länsi-Uusimaalta

Torstaina 22.3.2018 olivat Lohjan finanssimyymälään kutsuttuina niiden 43:en yhdistyksen ja seuran edustajat, jotka saavat tänä vuonna OP Länsi-Uusimaan #Hyväkiertämään -tukea. Tuki on tarkoitettu toimintaan, joka tähtää eri-ikäisten lasten ja nuorten hyvinvointiin. On tärkeää luoda lapsille ja nuorille turvallinen ja kehittävä kasvuympäristö sekä harrastusmahdollisuuksia. OP Länsi-Uusimaa haluaa toimia yhteistyössä alueemme aktiivisten toimijoiden kanssa ja samalla tukea heidän arvokasta työtään. OP toteuttaa perustehtäväänsä kahdessa roolissa. Onnistumiset liiketoimintaroolissa mahdollistavat tekoja myös yhteisöllisessä roolissa. Paikallisesti olemme olleet mukana luomassa yhteistä hyvää mm. Hippo-kisojen, Hope-yhteistyön, Hiiop 100 vuotta vapaaehtoistyön, nuorten kesätyöpaikkojen osalta.

Yhteistyösopimukset ja tuki on tarkoitettu toimintaan, joka tähtää eri-ikäisten lasten ja nuorten hyvinvointiin. #Hyväkiertämään -tuen valintaan vaikuttavia tekijöitä ovat olleet:

• Yhdistyksen toiminnan tarkoitus ja kohderyhmän määrä

• Toiminnan laatu

• Yhteistyön hyöty Hippo-brändille ja näkyvyys OP Länsi-Uusimaalle

  • Olemme erittäin iloisia, että niin monet tahot täällä toimialueellamme ovat kiinnostuneita lasten ja nuorten aktiivisuudesta, liikuttamisesta ja yhteisestä huolehtimisesta. Lasten ja nuorten hyvinvoinnin edistäminen on tärkeää meillekin, kertoo markkinointiasiantuntija Tiina Tenlenius OP Länsi-Uusimaasta.

Tilaisuudessa yhdistyksille ja seuroille kerrottiin OP Ryhmän ja OP Länsi-Uusimaan yhteisöllisestä roolista, yhdistysten pankki- ja vakuutusasioiden moderneista ratkaisuista ja hoitotavoista sekä Pohjola Sairaalan terveyspalveluista sekä OPn urheiluvakuutuksista. Nummelan Palloseura esitteli heidän tapaansa luoda arvoa yhteiskunnalle ja yhteistyökumppaneilleen.

#Hyväkiertämään -tukea saaneet yhdistykset ja seurat

FC WILD ry

Gladius Kirkkonummi ry

Harjun Kiekko

HOPE - Yhdessä & Yhteisesti Lohja

Karkkilan Jalkapalloseura ry

Karkkilan Ukulule yhdistys

Karkki-Rasti

Kirkkonummen Taideyhdistys ry Kyrkslätts Konstförening

Kirkkonummen Taitoluisteluklubi ry

Kirkkonummen Urheilijat ry

Kisakalliosäätiö

KyIF jalkapallo

Liikuntaseura Vihti-Gym ry

Lohjan Salibandy ry

Lohjan Seudun Moottorikerho

Lohjan Taitoluistelijat ry

Lopa

Luoteis-Uusimaan tanssiyhdistys Vinha ry.

Lynx

Länsi-Uudenmaan Urheilijat

Mannerheimin Lastensuojeluliiton Kirkkonummen yhdistys ry

Mannerheimin Lastensuojeluliiton Lohjan paikallisyhdistys ry.

Mannerheimin Lastensuojeluliiton Sammatin yhdistys ry

Mannerheimin Lastensuojeluliiton Vihdin paikallisyhdistys ry

Mannerheimin Lastensuojeluliiton Virkkalan yhdistys ry

Mannerheimin lastensuojeluliitto Pohjois-Kirkkonummen yhdistys ry

MLL Karkkilan yhdistys ry

MLL Siuntion paikallisyhdistys

MLL:n Pusulan paikallisyhdistys

Nummelan Palloseura

Nummelan Tarmo

Nummen Kipinä

Octopus Lohja ry

Siuntio Idrottsförening

Sjundeå Gymnastikförening rf

TanssiDans ry

WAU ry

Veikkolan Veikot

Vihdin Salisudet ry

Vihdin Taitoluistelijat

Vihdin Viesti

Virkkalan Tarmo ry

Voimisteluklubi Lohja

Tsemppiä kaikille näille lasten ja nuorten parissa!

OP LÄNSI-UUSIMAA

OP sosiaalisessa mediassa